Menu Zamknij
Czyszczenie tapicerki

Dbanie o czystość swojego samochodu wewnątrz jest bardzo ważne. Szczególnie w miejscach, których kierowca codziennie wykorzystuje i przemierza wiele kilometrów. Do najczęstszych zabrudzeń zalicza się plamy na fotelach, wilgoć z dywaników, która po jakimś czasie zaczyna nieprzyjemnie pachnieć oraz zabrudzenia środkowej konsoli. Jeśli masz mało czasu lub chcesz, aby firma wykonała wszystko za Ciebie, to najlepiej wybrać myjnię samochodową w swojej okolicy lub sprawdzić najbliższe studia car detailingu.

Samodzielne czyszczenie samochodu – krok po kroku

Dokładne czyszczenie samochodu zaczyna się od wyciągnięcia wszystkich wycieraczek oraz innych przyrządów i śmieci. Następnie dokładnie trzeba poodkurzać wszystkie fotele, trudno dostępne miejsca i wyrzucić pozostałości po jedzeniu lub piciu. Następnym krokiem jest dokładnie sprawdzenie wszystkich podłokietników, schowków oraz miejsc pod fotelami.

Gdy uda nam się wszystko ładnie odkurzyć należy przystąpić do prania tapicerki. W samochodach, gdzie występuje materiałowa tapicerka wystarczy użyć miękkiej szczotki i sprawdzonych środków chemicznych, które można dostać w każdym sklepie motoryzacyjnym. Jeśli nie chcesz używać takich produktów to zaopatrz się w chusteczki nawilżające, które świetnie usuwają drobne zabrudzenia oraz szmatki z mikrofibry.

Jeśli w twoim samochodzie jest wiele niedostępnych miejsc do których nie możesz dotrzeć z łatwością, to dobrym zakupem będzie specjalny pędzelek do zakamarków. Wyczyścisz nim wloty powietrza, okolice przycisków, kolumnę kierowniczą oraz różnego rodzaju schowki.

Ostatnim elementem jest dobre wyczyszczenie deski rozdzielczej. Kokpit odgrywa bardzo duża rolę w samochodzie, ponieważ musi być czysty i dobrze przygotowany do jazdy. Do utrzymania czystości najlepiej przydadzą się delikatna szmatka z produktami do elementów plastikowych w samochodzie. Warto nacierać całą konsole środkami konserwującymi, aby chronić materiały przed naświetleniem słonecznym lub chłodem w zimie.

Osoby, które posiadają w samochodzie skórzaną tapicerkę lub fotele muszą specjalnie troszczyć się o te rzeczy. Specjaliści uważają, że warto dwa razy do roku wyczyścić dobrze fotel lub tapicerkę i ją prawidłowo zabezpieczyć. Do tego należy użyć specjalne preparaty i szczotkę o bardzo miękkim włosiu. Na końcu przecieramy wszystko suchą szmatką, aby nie pozostały żadne smugi i preparaty.

O czym warto jeszcze pamiętać przed samodzielnym myciem samochodu?

Przed myciem samochodu, a szczególnie foteli warto sprawdzić pogodę na najbliższe godziny. Dobrze, aby w pomieszczeniu było ciepło, ponieważ wszystkie materiały będą lepiej schnąć. Zawsze warto sprawdzić firmy, które oferują sprawdzone i wysokiej jakości chemię samochodową, która pomoże nam pozbyć się niechcianych plam oraz zabrudzeń.