Menu Zamknij

Odpowiedni poziom czystości w miejscach, w których przebywają dzieci ma ogromne znaczenie w kontekście zapobiegania rozwojowi różnego rodzaju infekcji. Dlatego dobrze przeprowadzona dezynfekcja w przedszkolu czy żłobku jest niezwykle ważna. Tradycyjne czyszczenie nie zlikwidowałoby przecież wszystkich szkodliwych drobnoustrojów, czyhających na młode organizmy w pluszakach czy dywanach. Jednak ze względu na bezpieczeństwo nie można też zastosować silnych detergentów, które uczulają i działają niekorzystnie na najmłodszych. Optymalnym rozwiązaniem okazuje się ekologiczne czyszczenie z wykorzystaniem parownic profesjonalnych.

Dezynfekcja w przedszkolu z parownicami profesjonalnymi Multi-matic.pl

Dezynfekcja w przedszkolu z parownicami profesjonalnymi Multi-matic.pl

Dbanie o zdrowie w przedszkolu nie tylko podczas pandemii

Większe zbiorowiska ludzi zawsze podwyższają poziom zagrożenia dla zdrowia. Widać to szczególnie tam, gdzie jednocześnie przebywają dzieci, których układ odpornościowy nie funkcjonuje jeszcze w sposób perfekcyjny. W przedszkolach i żłobkach wystarczy często, że jeden maluch choruje, aby za kilka dni niemal wszystkie dzieci zostały zarażone.

Dodatkowym zagrożeniem są wirusy i bakterie ukryte w zabawkach pluszowych lub o nieregularnych kształtach, a także w wykładzinach dywanowych. Z takich miejsc nie tylko trudno usunąć zwykły brud, ale przede wszystkim szkodliwe patogeny. Zwykły odkurzacz na pewno nie wystarczy, aby dywan rzeczywiście stał się czysty. Niezbędny jest w takim przypadku mocny odkurzacz parowy.

Podobnie jest z zabawkami. Nawet te plastikowe czy drewniane sprawiają problemy, jeżeli mają nieregularne kształty, a tym samym ciężko dotrzeć do wszystkich zakamarków szmatką czy szczoteczką. Jeszcze gorzej w przypadku pluszaków – woda z płynem mogłaby doprowadzić do ich deformacji. Poza tym trudno taką zabawkę dosuszyć, a mokra staje się automatycznie siedliskiem bakterii i wirusów. W związku z tym jedynie parownica profesjonalna może się uporać zarówno z brudem, jak i chorobotwórczymi drobnoustrojami.

Dezynfekcja w przedszkolu – prosta i szybka

Parownice profesjonalne lub parownice przemysłowe mają wymienne końcówki, i właśnie dlatego umożliwiają efektywne czyszczenie różnego rodzaju powierzchni. Nadają się zatem nie tylko do usuwania zabrudzeń i zarazków z wykładzin, dywanów i zabawek, ale także podłóg, ścian, okien, toalet, półek, krzeseł, materacy czy biurek.

To niezwykle bezpieczny i ekologiczny sposób na czyszczenie, ponieważ nie konieczności zastosowania silnych preparatów chemicznych. Para zostaje wyrzucona z taką mocą, że żadne patogeny nie mają szans na przetrwanie, a cząsteczki brudu są rozbijane i szybko usuwane. Co ważne – w kontekście przedmiotów pluszowych i dywanowych – para jest sucha, gdyż poziom wilgotności nie przekracza 5%. Dzięki temu wilgoć nie wnika w głąb struktury np. dywanu, więc powierzchnie tego typu nie przemakają, i w zasadzie od razu nadają się do ponownego użytku.

Efektywne czyszczenie i dezynfekcja parowa w przedszkolach

Zastosowanie urządzeń parowych sprawia, że nie trzeba się martwić o rozwój infekcji z powodu wirusów i bakterii zasiedlających dowolne przedmioty i elementy wyposażenia w pomieszczeniach przedszkolnych czy żłobkach. Odpowiednio przegrzana para o temperaturze dochodzącej do 170 stopni Celsjusza ma odpowiednią moc jednoczesnego czyszczenia z wszelkie typu zabrudzeń oraz usuwania szkodliwych patogenów z najtrudniej dostępnych miejsc. W przypadku zabawek trzeba tylko pamiętać, aby aplikacja pary nie była krótsza niż 20 minut. Dla zwiększenia efektu warto wszystkie pluszaki, klocki i inne zabawki umieścić w jakimś pojemniku. Na pewno łatwiej skoncentrować strumień pary na jednym miejscu.

Za naprawdę dobry pomysł należy uznać stworzenie harmonogramu prac. Oczywiście codzienne czyszczenie jest nieodzowne, ponieważ kurz szybko osadza się na różnych powierzchniach, tak już proces dezynfekcji można przeprowadzać raz w tygodniu, chyba że istnieje większe zagrożenie epidemiczne jak w przypadku koronawirusa. W takiej sytuacji warto nawet 2-3 w tygodniu dobrze zdezynfekować całe przedszkole, aby rzeczywiście utrzymać odpowiedni standard higieniczny.

Parownice profesjonalne idealnie wręcz sprawdzają się w warunkach przedszkolnych, ponieważ nie ma potrzeby korzystania ze szkodliwych środków chemicznych. Wytwarzane przez detergenty toksyczne opary podrażniają delikatną skórę dzieci. Wywołują także reakcje alergiczne. Mycie parowe pozwala uniknąć tego typu problemów.

Najlepsze parownice do dezynfekcji w przedszkolu

Warto zdecydować się na urządzenia renomowanego producenta Tecnovap, aby mieć pewność skuteczności działania i wydajności. Myjka parowa o zbyt niskim ciśnieniu roboczym, za małym wydatku pary czy też o niewystarczającym poziomie temperatury (w celu uzyskania suchej pary) po prostu nie zda egzaminu w takim miejscu jak przedszkole. Dlatego optymalnym wyborem okazują się wydajne i solidne parownice Tecnovap, które cieszą się uzasadnionym zaufaniem wielu klientów. Firma ta specjalizuje się w produkcji profesjonalnych i przemysłowych maszyn parowych, które rekomenduje się do prac czyszcząco-dezynfekujących w przedszkolach i żłobkach.